Zink is een goedkoop en multifunctioneel metaal dat een belangrijke rol speelt bij het ontwerp en de productie van producten. Het biedt vele voordelen, van complexe gegoten onderdelen tot sterke en corrosiebestendige onderdelen. Deze gids zal onderzoeken waarom zink een veelgebruikte keuze is, welke legeringen te overwegen zijn, de productieprocessen, oppervlakteafwerkingen, beperkingen en hoe productontwerpers beter kunnen samenwerken met fabrikanten.


Waarom zink kiezen?
Zink biedt een perfect compromis voor mechanische sterkte, uitvoerbaarheid en economische haalbaarheid, zodat het aantrekkelijk is voor ingenieurs om het te gebruiken in ontwerpen voor precisiecomponenten. Het lage smeltpunt van ~419,5°C kan resulteren in een zeer hoge gietbaarheid. Zo kunnen dunwandige complexe geometrieën met nauwe maattoleranties worden gereproduceerd via hogedrukgieten in zink. De vloeibaarheid van gesmolten zink zorgt voor een betere doorstroming van het metaal in de mal, waardoor porositeit en de noodzaak voor secundaire bewerking van het gegoten onderdeel worden verminderd.
De meest voorkomende zinklegering is bijvoorbeeld Zamak 3, die een vloeigrens heeft van ~280 MPa en een superieure slagvastheid en daarom geschikt is voor toepassingen die mechanische stabiliteit vereisen bij cyclische belasting. Hoewel zink een hogere dichtheid heeft (6,6-6,8 g/cm³) dan aluminium, biedt het een goede combinatie van sterkte voor veel toepassingen en uitstekende vervormbaarheid, wat bijdraagt aan minder materiaalverspilling. Hoewel aluminium over het algemeen een betere sterkte-gewichtsverhouding heeft, kunnen de mogelijkheden van zink om netvormen te gieten en complexe, dunwandige onderdelen te vormen leiden tot efficiënt materiaalgebruik en onderdeelconsolidatie, waardoor het inherente verschil in dichtheid in het algemene ontwerp van onderdelen soms wordt gecompenseerd.
Vanuit economisch oogpunt is zink gemakkelijk te gebruiken in massaproductie. De gereedschapsslijtage is minimaal, het energieverbruik is laag dankzij het lage smeltpunt en de cyclussnelheden zijn snel.
De corrosiebestendigheid zorgt voor de vorming van een stabiele zinkhydroxidecarbonaatlaag in atmosferische omstandigheden, waardoor onderdelen geen dure coatings nodig hebben. Bovendien kunnen productontwerpers dankzij de gemakkelijke compatibiliteit met verschillende oppervlakteafwerkingen (zoals galvaniseren en chromateren) en poedercoating functionele en esthetische behoeften vervullen.
Tabel: Vergelijking van zinklegeringen en standaardalternatieven
| Eigendom | Zamak 3 (Zink) | 6061 aluminium | 304 roestvrij staal |
|---|---|---|---|
| Opbrengststerkte (MPa) | ~280 | ~276 | ~215 |
| Smeltpunt (°C) | 387-426 | ~660 | ~1400 |
| Dichtheid (g/cm³) | ~6.7 | 2.7 | 8 |
| Gietbaarheid (relatief) | Uitstekend | Eerlijk | Slecht |
| Corrosiebestendigheid | Hoog | Matig | Hoog |
| Bewerkbaarheid (waardering) | Goed | Uitstekend | Eerlijk |
Belangrijke zinklegeringen voor ontwerpers
Bij het kiezen van zink moet je bepalen welke legering voldoet aan je productbehoeften. Veel voorkomende zinklegeringen zijn
1. Zamak-serie (Zamak 3, 5, 7)
De ingenieurs geven de voorkeur aan de Zamak serie voor nauwkeurig zink spuitgieten. Zamak 3 heeft ongeveer 4 % aluminium en biedt een uitstekende dimensionale stabiliteit. Het heeft strakke toleranties, is bestand tegen kromtrekken en is geschikt voor de meeste toepassingen voor algemeen gebruik. Zamak 3 heeft een treksterkte van ongeveer 330MPa en een vloeigrens van ongeveer 280MPa. Het heeft ook een rek van 10% die licht vervormd kan worden zonder te barsten.
Tabel: Fysische eigenschappen van Zamak 3
| Zamak 3 | Waarde |
|---|---|
| Smelttemperatuur - Liquidus (Celsius) | 390 °C |
| Smelttemperatuur - Solidus (Celsius) | 380 °C |
| Viscositeit (Pa s) | ≈3,5 mPa s 400 °C |
| Stollingskrimp (%) | 1.20% |
| Uiteindelijke treksterkte (Mpa) | 280 MPa |
| Opbrengststerkte (0,2% offset) | 210 MPa |
| Modulus van Young | 86 GPa |
| Rek bij breuk | 11% |
Zamak 5 bevat nog eens 1% koper, wat de sterkte en hardheid verhoogt. De treksterkte en Brinell-hardheid van deze legering zijn respectievelijk ongeveer 350 MPa en 91. Gebruik Zamak 5 voor onderdelen die onder hogere druk werken en slijtage ondervinden.
Tabel: Fysische eigenschappen van Zamak 5
| Fysische eigenschappen | Metrisch | Keizerlijk |
|---|---|---|
| Dichtheid | 6,7 kg/dm³ | 0,24 lb/in³ |
| Bereik stollen (smelten) | 380 - 386 °C | 716 - 727 °F |
| Thermische uitzettingscoëfficiënt | 27,4 μm/m - °C | 15,2 μin/in - °F |
| Thermische geleidbaarheid | 109 W/mK | 756 BTU - in/hr - ft² - °F |
| Elektrische weerstand | 6,54 μΩ - cm bij 20 °C | 2.57 μΩ - in bij 68 °F |
| Latente warmte (smeltwarmte) | 110 J/g | 4,7×10⁵ BTU/lb |
| Specifieke warmtecapaciteit | 419 J/kg - °C | 0,100 BTU/lb - °F |
| Wrijvingscoëfficiënt | 0.08 | – |
Tabel: Mechanische eigenschappen van Zamak 5
| Mechanische eigenschappen | Metrisch | Keizerlijk |
|---|---|---|
| Uiteindelijke treksterkte | 331 MPa (270 MPa verouderd) | 48.000 psi (39.000 psi verouderd) |
| Opbrengststerkte (0,2% offset) | 295 MPa | 43.000 psi |
| Slagvastheid | 52 J (56 J oud) | 38 ft - lbf (41 ft - lbf op leeftijd) |
| Afschuifsterkte | 262 MPa | 38.000 psi |
| elasticiteitsmodulus | 96 GPa | 14.000.000 psi |
| Samendrukbare treksterkte | 600 MPa | 87.000 psi |
| Vermoeiingssterkte | 57 MPa | 8.300 psi |
| Rek bij (F_{max}) | 2% | – |
| Rek bij breuk | 3,6% (13% oud) | – |
| Hardheid | 91 Brinell | – |
Zamak 7 is zuiverder en vloeibaarder. Deze legering loopt soepel in dunwandige mallen en repliceert delicate oppervlakken met precisie. Het past bij decoratieve elementen of complexe geometrieën die een goede afwerking nodig hebben.

2. ZA Legeringen (ZA-8, ZA-12, ZA-27)
ZA legeringen, die kunnen worden afgekort als Zink-Aluminium, bieden superieure mechanische eigenschappen in vergelijking met de traditionele Zamak legeringen. Als ingenieurs een hogere treksterkte, een hogere hardheid en een betere slijtvastheid nodig hebben, gebruiken ze ZA-8 (8% Al). ZA-8 heeft een treksterkte van ~380 MPa en een Brinell hardheid van ~100, perfect voor tandwielen, bussen en structurele beugels.
De twee legeringen, ZA-12 (12% Al) en ZA-27 (27% Al), bieden nog meer sterkte en stijfheid. ZA-27, de beste van de reeks, heeft een treksterkte van meer dan 410 MPa en een Brinell-hardheid van meer dan 120. Toch vermindert een hoog aluminiumgehalte de vloeibaarheid en bevordert het krimpen tijdens het stollen. Tijdens het ontwerp van de matrijs en het thermisch beheer moeten de ontwerpers hier rekening mee houden. Als gewichtdragend vermogen en dimensionale stabiliteit onder belasting belangrijker zijn dan de complexiteit van het gieten, gebruik dan ZA-12 en ZA-27.
Tabel: Mechanische eigenschappen van ZA legeringen
| Eigendom | ZA - 8 | ZA - 12 | ZA - 27 |
|---|---|---|---|
| Aluminium Inhoud (%) | 8 | 12 | 27 |
| Treksterkte (MPa) | ~380 | ~400 | ~410 |
| Opbrengststerkte (MPa) | ~290 | ~330 | ~360 |
| Hardheid (Brinell) | ~100 | ~110 | ~120+ |
| Dichtheid (g/cm³) | 6 | 5.6 | 5 |
| Gietbaarheid (relatief) | Goed | Matig | Slecht |

Wanneer andere materialen overwegen
Zink is een uitstekend materiaal in verschillende toepassingen, maar bepaalde technische omstandigheden vragen om andere materialen.
Toepassingen voor hoge temperaturen
Zinklegeringen, vooral spuitgietlegeringen zoals Zamak en ZA, verliezen hun structurele integriteit bij ongeveer 200 °C. De solidustemperatuur van Zamak 3 is ongeveer 380 °C, terwijl de mechanische eigenschappen boven 150-180 °C sterk achteruitgaan. Kruipvervorming kan een bedreiging vormen in lange omstandigheden bij hoge temperaturen. In warmtegevoelige toepassingen zoals motorblokken, uitlaatspruitstukken of elektronische behuizingen die hittecycli doorstaan, moeten ingenieurs het gebruik van aluminiumlegeringen (bijv. A356-T6) of thermoplasten voor hoge temperaturen (zoals PEEK) overwegen. Deze alternatieven hebben mechanische eigenschappen en maatvastheid ver boven 200 graden Celsius.
Gewichtsgevoelige ontwerpen
Gewichtsgevoelige toepassingen zetten ook vraagtekens bij de geschiktheid van zink. Hoewel zink een dichtheid heeft van ~6,6 g/cm³, is het veel zwaarder dan het veel lichtere aluminium (~2,7 g/cm³) en magnesium (~1,8 g/cm³). Dit beperkt de toepassing in de ruimtevaart, EV's voor auto's en handheld consumentenelektronica, waar massareductie de energie-efficiëntie en ergonomie voor de gebruiker beïnvloedt. Lichtgewicht ontwerpen is een van die gebieden die ingenieurs interesseert en ze hebben de neiging om aluminium of magnesium te gebruiken voor structurele behuizingen en frames. Het gaat meestal om de afweging tussen gewicht, kosten en stijfheid. Gebruik de formule 𝜌=𝑚/𝑉 om het gewicht van het materiaal per onderdeelvolume te berekenen. Een zinken onderdeel zal bij een gelijk volume meer dan 2,4 keer de massa hebben van een gelijkwaardig aluminium onderdeel.
Extreme belastingen en beperkingen van de werpmaten
Extreme lastdragende toepassingen testen de mogelijkheden van zink ook tot het uiterste. Hoewel de treksterkte van ZA-27 tot 410 MPa gaat, kan het niet concurreren met gehard staal (>1000 MPa) of titaanlegeringen (bijv. Ti-6Al-4V, ~900 MPa). Bij zinklegeringen treedt ook eerder vermoeiingsbreuk op dan bij hoogwaardige metalen. Ingenieurs moeten staal of titanium met een hoge sterkte gebruiken om catastrofaal falen te voorkomen in onderdelen zoals ophangingsarmen, structurele balken of klephuizen onder druk die broos kunnen worden.
Beperkte afmetingen zijn ook het geval bij zink spuitgieten. De meeste zinkmachines kunnen zonder problemen onderdelen van 5-10 kg in serie produceren. Voor grotere gietstukken kan aluminium de voorkeur genieten omwille van factoren zoals de algemene smeltbehandeling voor zeer grote volumes en potentieel lagere porositeit in zeer dikke secties, hoewel zinklegeringen over het algemeen een uitstekende vloeibaarheid vertonen en een vergelijkbare of soms lagere netto-gietkrimp dan vele aluminiumgietlegeringen. Kennis van deze prestatiegrenzen garandeert dat ingenieurs materialen kiezen die beantwoorden aan functie in mechanica, blootstelling aan hitte en structurele betrouwbaarheid.
Tabel: Vergelijking van mechanische eigenschappen van verschillende metalen
| Eigendom | Zinklegeringen (Zamak/ZA) | Aluminiumlegeringen | Staal (Mild/HSLA) | Titaan (Ti - 6Al - 4V) |
|---|---|---|---|---|
| Dichtheid (g/cm³) | ~6.6 | ~2.7 | ~7.8 | ~4.5 |
| Max. bedrijfstemperatuur (°C) | <150 | ~250 | >500 | >400 |
| Treksterkte (MPa) | 280 – 410 | 250 – 350 | 400 – 1200 | ~900 |
| Weerstand tegen vermoeiing | Matig | Matig | Hoog | Zeer hoog |
| Maximum Deelgrootte (Gegoten Matrijs) | <10 kg | Tot ~30 kg | N/A (gesmeed/gelast) | N/A (gesmeed/gemachineerd) |
Zink en productieprocessen
Zink is geschikt voor veel moderne productietechnieken. Hieronder volgen de meest gebruikte opties:
Zink spuitgietwerk
Spuitgieten met zink is in staat om met hoge precisie complexe geometrieën te vervaardigen, waarbij nauwe toleranties vereist zijn; zink levert vaak een maatnauwkeurigheid van ±0,05 mm. Het lagere smeltpunt van zink (-~419,5°C) geeft ingenieurs een lagere belasting op stalen gereedschap, waardoor de levensduur van de matrijs wordt verlengd tot meer dan 1.000.000 shots. Het proces maakt dunne wanden (~0,3 mm), geïntegreerde montagestructuren en een hoge oppervlaktegladheid (as-cast Ra ≤ 1,6 µm) met een kleine nabehandeling mogelijk. Vergeleken met aluminium vloeit zink beter onder druk, waardoor minuscule details en smalle ontwerphoeken (< 1 °) mogelijk zijn. Het rendement voor spuitgieten is:
Snelle stolling (~0,5-1,5 s voor kleine onderdelen) en de hoge thermische geleidbaarheid (~116 W/m-K) van zink versnellen de cyclustijden en verhogen de verwerkingscapaciteit. Deze eigenschappen maken het spuitgieten van zink geschikt voor de massaproductie van behuizingen, connectoren, hendels en decoratieve onderdelen.

Zink CNC verspanen
CNC-bewerking van zink biedt een betere maatnauwkeurigheid en nauwere toleranties, namelijk ±0,01 mm. Ingenieurs gebruiken het voor functionele prototypes in kleine volumes en verdere details na het spuitgieten. De bewerkingsindex van zink is hoger dan 90%, waardoor slijtage van het gereedschap tot een minimum beperkt blijft en frezen of draaien met hoge snelheid mogelijk is. Veel gebruikte bewerkingen zijn contourfrezen, boren en draadsnijden, vooral bij het bewerken van legeringen zoals Zamak 3 en ZA-27.
Zink heeft een Brinell-hardheid van 82-120 HB en een lage hardingssnelheid, waardoor een stabiele spaanvorming en een glad oppervlak (Ra ≤ 0,8 µm) gegarandeerd zijn. De goede thermische geleidbaarheid van zink (~116 W/m-K) in vergelijking met materialen als staal, gecombineerd met de inherente zachtheid en goede spaanvormingseigenschappen, vergemakkelijkt de warmteafvoer uit de snijzone, waardoor vaak droge of minimale smering mogelijk is tijdens CNC-verspaning. CNC-bewerkte zinkonderdelen worden vaak gebruikt in luchtvaartbeugels, optische behuizingen en elektronica, waarbij precisie en visuele kwaliteit een cruciale rol spelen.
| CNC-eigendom | Zinklegeringen | Aluminiumlegeringen |
|---|---|---|
| Tolerantie (mm) | ±0.01 | ±0.02 |
| Oppervlakteafwerking (Ra, μm) | ≤ 0.8 | ≤ 1.6 |
| Bewerkbaarheidsindex (%) | >90 | ~65 – 80 |
| Typische toepassingen | Prototypes, precisie-inrichtingen | Behuizingen, Frames |

Zink mallen
Zinkmallen bieden een uitstekende standtijd door de lage giettemperatuur van zink (~ 419,5°C), die thermische vermoeidheid en erosie van het gietstaal vermindert. Gereedschappen van H13 of P20 gereedschapsstaal kunnen meer dan 1.000.000 shots produceren bij gebruik van een geoptimaliseerde matrijstemperatuur en injectiedruk. De vloeibaarheid maakt kleine ontwerphoeken mogelijk (0,5°-1°), wat essentieel is voor compactere en ingewikkelder holteontwerpen.
Ingenieurs passen op grote schaal zinkmallen toe bij het maken van behuizingen van consumentenelektronica, decoratieve sierlijsten in auto's, behuizingen van tandwielen en nauwkeurige beugels. Enkele van de belangrijkste procesparameters, zoals injectiesnelheid (~ 30-100 m/s) en matrijstemperatuur (90-150°C), hebben ook een directe invloed op de levensduur van de matrijs en de maatnauwkeurigheid.

Opties voor oppervlakteafwerking van zink
Zinkcomponenten kunnen oppervlakteafwerkingsprocessen bevorderen die de corrosiebescherming, mechanische prestaties en esthetiek verbeteren. Galvanisch verzinken is nog steeds de populairste methode, vooral voor nikkel, chroom en goud. Nikkel wordt gebruikt vanwege de slijtvastheid (hardheid ~500-700 HV), terwijl chroom wordt gekozen vanwege de hoge mate van reflectie en corrosiebescherming. Vergulden verhoogt de elektrische geleiding in connectoren en contacten. Galvanisch verzinken bestaat meestal uit 1-5 A/dm², uitgevoerd in een pH-gecontroleerd bad. Een schoon zinkoppervlak geeft een goede hechting en wordt meestal uitgevoerd vóór het reinigen met zuur of micro-etsen.
Poedercoating geeft taaie thermohardende of thermoplastische coatings, die het meest geschikt zijn voor producten die bestemd zijn voor buiten of abrasieve omgevingen. Bij dit proces worden poederdeeltjes elektrostatisch aangebracht, die smelten en uitharden bij 160-200°C. Het lage smeltpunt van zink vereist een nauwgezette regeling van de warmte tijdens het uithardingsproces om kromtrekken van het substraat te voorkomen. Afwerkingen kunnen worden voltooid met meer dan 1000 uur weerstand tegen zoutnevel. Zinken onderdelen met poedercoating zijn dus geschikt voor buitenhuisvesting, gereedschappen en armaturen. Schilderen is minder duurzaam dan poedercoaten, maar biedt een hoge flexibiliteit in kleur en textuur en wordt vaak toegepast op behuizingen van consumentenproducten.
Maatvaste corrosiebescherming, passivering en chemische conversiecoatings (bijv. driewaardig chromaat) bieden dit. Deze behandelingen creëren een dunne, hechtende oxide- of chromaatlaag op het zinkoppervlak. Ingenieurs vragen om deze afwerking op elektronische behuizingen en mechanische onderdelen waar tolerantieniveaus kritisch zijn. Details over een reeks typische afwerkingen, hun beschermende functionaliteit en typische toepassingsgebieden staan in de tabel hieronder.
Tabel: Verschillende oppervlaktebehandelingstechnologieën voor zinklegeringen
| Type afwerking | Typische dikte (μm) | Essentiële eigenschappen | Toepassingen |
|---|---|---|---|
| Nikkel galvaniseren | 5-25 | Slijtvast, decoratief | Consumentengoederen, autoafwerking |
| Chroom galvaniseren | 0.5-5 | Corrosiebestendigheid, glans | Handgrepen, kranen, elektronica |
| Poedercoating | 60-120 | Weerbestendigheid, schokbestendigheid | Producten voor buiten, machineafdekkingen |
| Schilderen | 20-50 | Branding, esthetische flexibiliteit | Behuizingen van apparaten, elektronica |
| Chromaat conversie coating | <1 | Corrosiebestendigheid, geleidend | Elektrische behuizingen, bevestigingsmiddelen |
Praktijkvoorbeeld: Behuizing van consumentenelektronica
Een productontwerper die een smart home apparaat maakt, kan voor de externe behuizing kiezen voor de Zamak 3 zinklegering. De keuze is gericht op het voldoen aan strenge eisen voor mechanische integriteit, maatvastheid en esthetische waarde. Zamak 3 heeft een evenwichtige treksterkte (260-440 MPa), een goede vloeibaarheid voor het gieten van dunne wanden (tot 1,0 mm) en een lage krimp (~0,7%). Deze eigenschappen stellen de ontwerper in staat om duidelijke, precieze geometrische kenmerken te ontwikkelen zoals scherpe hoeken en snap-fit lipjes die afgewerkt zijn met het productmateriaal. Het spuitgieten van zink maakt ook een hoge cyclusherhaalbaarheid mogelijk, wat cruciaal is voor het handhaven van de kwaliteit bij volumeverwerking. De ontwerper integreerde het in reliëf maken van het logo in de matrijs door gebruik te maken van 0,3 mm reliëf bij een ontwerphoek van 1°, waardoor secundaire merkbewerkingen overbodig werden.
Het team bedekt de items met een geborstelde nikkel galvanische afwerking tijdens de oppervlaktebehandeling om de corrosiebestendigheid te verhogen en een premium look te leveren. De afwerking omvat een koperen onderlaag voor hechting en een laag nikkelafwerking om een niet-geplateerde oppervlaktehardheid van meer dan 500 HV en een laagdikte van ongeveer 10 µm te bereiken. Deze afwerking beschermt de behuizing tegen vochtige binnenomgevingen met een moderne metallic look. De weerstand van zink tegen precisieplating en decoratieve afwerkingen gaf het product een verfijnde consumentenuitstraling tegen lage kosten. Zink kan nauw aansluitende integratie, functionele duurzaamheid en eersteklas esthetiek realiseren binnen strikte productiebudgetten; dit geval illustreert dat.

Hoe productontwerpers effectief kunnen communiceren met fabrikanten
Expliciete en ondubbelzinnige communicatie tussen de productontwerper en de fabrikanten garandeert een optimale output, kostenefficiëntie en een lage time-to-market. Ontwerpers moeten beginnen met het vermelden van kernparameters zoals zinklegering (Zamak 3 of ZA-8), productiemethode (spuitgieten, CNC-bewerking) en optionele oppervlakteafwerkingen (vernikkelen, poedercoaten, enz.). Het opnemen van deze informatie aan het begin van het ontwerpproces neemt twijfels weg en vermindert de kans op risicovolle prototypes die niet aan de eisen voldoen. Het is raadzaam om het volledige CAD-bestand te delen, bij voorkeur in STEP (.stp) of IGES (.igs) formaat, met alle maattoleranties en geometrische dimensionerings- en tolerantiesymbolen (GD&T) zodat de fabrikant het ontwerp nauwkeurig kan analyseren. Door de nadruk te leggen op kritieke functies (CTF) in plaats van op cosmetische aspecten, kunnen de productietoleranties daar worden ingezet waar ze het meeste verschil maken.
Ingenieurs (of ontwerpers) moeten ook vooraf een Design for Manufacturing (DFM) beoordeling aanvragen. Dit proces kan potentiële problemen vaststellen met de vloei van de matrijs, correcties van de ontwerphoek, ondersnijdingen of de matrijssectie waar de wanddikte krimp of porositeit kan beïnvloeden bij zinkspuitgieten. Voor zinkdelen die op CNC worden bewerkt, adviseert DFM meestal hoe het gereedschap erbij kan, hoe de delen moeten worden opgespannen of hoe het materiaal kan worden verwijderd.
De integratie van een productieschema dat de doorlooptijd van de tooling omvat (die kan variëren van ongeveer 6-12 weken of meer voor een typische zink spuitgietmatrijs, afhankelijk van de complexiteit en de werkbelasting van de fabrikant), de eerste artikelinspectie (FAI) en de afwerkingscycli leidt tot een praktischer anticipatie op de levering. Dergelijke constante samenwerking, beoordelingen van mijlpalen en wijzigingen in het ontwerp door middel van versiebeheer zorgen ervoor dat beide teams op één lijn zitten, waardoor kostbare iteraties op het laatste moment worden voorkomen en de weg van prototype naar productie wordt versneld.

Conclusie
Zink is een betrouwbaar, flexibel en rendabel materiaal voor productontwerpers. Het is van toepassing op verschillende productietechnieken en oppervlakteafwerkingen, van spuitgieten tot CNC-verspaning. Door zinklegeringen, hun grenzen en manieren om fabrikanten erbij te betrekken te kennen, kunnen ontwerpers efficiënt kwalitatieve en duurzame producten ontwerpen.
Als je erover denkt om zink te gebruiken voor je volgende project, neem dan nu contact op met FirstMold om meer te weten te komen over wat we kunnen doen om je te helpen bij het realiseren van je ontwerp.
Tips: Meer informatie over de andere metalen voor productontwerpers









